Pamětní deska Rudolfa Zamrzly

Z Rokypedie

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: '''Pamětní deska Rudolfa Zamrzly''' Je umístěna na rodném domě Rudolfa Zamrzly čp. 167/I na rohu dnešních ulic Palackého a Josefa Knihy. Bronzovou bust...)
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''Pamětní deska Rudolfa Zamrzly'''
+
'''Pamětní deska [[Zamrzla Rudolf|Rudolfa Zamrzly]]'''
-
Je umístěna na rodném domě Rudolfa Zamrzly čp. 167/I na rohu dnešních ulic Palackého a Josefa Knihy. Bronzovou bustu vytvořil bývalý barytonista Národního divadla – sochař Hilbert Vávra. Deska byla slavnostně odhalena 11. 6. 1933 u příležitosti sjezdu IV. pěvecké župy Pallovy, kterého se zúčastnilo 13 pěveckých spolků. Deska z tmavého leštěného kamene je opatřena bronzovou bustou a nápisem.
+
Je umístěna na rodném domě [[Zamrzla Rudolf|Rudolfa Zamrzly]] čp. 167/I na rohu dnešních ulic [[Ulice Palackého|Palackého]] a [[Ulice Josefa Knihy|Josefa Knihy]]. Bronzovou bustu vytvořil bývalý barytonista Národního divadla – sochař Hilbert Vávra. Deska byla slavnostně odhalena 11. 6. 1933 u příležitosti sjezdu IV. pěvecké župy Pallovy, kterého se zúčastnilo 13 pěveckých spolků. Deska z tmavého leštěného kamene je opatřena bronzovou bustou a nápisem.
Deska je opatřena textem:  
Deska je opatřena textem:  

Verze z 18. 1. 2012, 16:46

Pamětní deska Rudolfa Zamrzly

Je umístěna na rodném domě Rudolfa Zamrzly čp. 167/I na rohu dnešních ulic PalackéhoJosefa Knihy. Bronzovou bustu vytvořil bývalý barytonista Národního divadla – sochař Hilbert Vávra. Deska byla slavnostně odhalena 11. 6. 1933 u příležitosti sjezdu IV. pěvecké župy Pallovy, kterého se zúčastnilo 13 pěveckých spolků. Deska z tmavého leštěného kamene je opatřena bronzovou bustou a nápisem.

Deska je opatřena textem:

ZDE SE NARODIL
R. 1869
HUDEBNÍ SKLADATEL
RUDOLF ZAMRZLA
DIRIGENT
NÁROD. DIVADLA
V PRAZE

Osobní nástroje